Fakulta výtvarných umění VUT byla založena před 30 lety jako historicky první z uměleckých fakult, které vznikly jako žádoucí protiváha vzdělávacího a kulturního centralismu. Rok FaVU 30 je koncipován jako celoroční kulturní festival. Na této stránce najdete přehled událostí nebo projektů, které k výročí vznikly.

Aktivity projektu se uskutečňují za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.

Křty FaVU 30: křest publikace FaVU 30

10. 12., 16:00

Kabinet Múz, Sukova 49, Brno

/images/uploads/publikace_favu_30_nahled_blok-12.jpg

Na závěrečné společenské události oslav 30 let FaVU pokřtíme publikaci FaVU 30.

Publikace k 30. výročí založení Fakulty výtvarných umění VUT nabízí reflexi působení této vzdělávací instituce prostřednictvím interpretovaného hlasu jejích absolventů a absolventek. V knize se dozvíte nejen to, jak zpětně své studium hodnotí, ale také informace o tom, čím se absolventi či absolventky FaVU živí, jak vypadá jejich profesní a umělecký život a co z toho je zásluhou FaVU. Výzkumy vnímáme jako součást celostátní debaty k otázce statusu umělce a umělkyně.

Na publikaci se podíleli Lenka Klodová, Eva Kneblová, Anna Remešová, Hana Matyášová, Silvie Šeborová, Blahoslav Rozbořil, Barbora Lungová, Barbora Klímová, Genderové informační centrum NORA, Kristýna Krejčová, Kristýna Žáčková a Kateřina Havelková Štěpančíková a řada dalších.