Fakulta výtvarných umění VUT byla založena před 30 lety jako historicky první z uměleckých fakult, které vznikly jako žádoucí protiváha vzdělávacího a kulturního centralismu. Rok FaVU 30 je koncipován jako celoroční kulturní festival. Na této stránce najdete přehled událostí nebo projektů, které k výročí vznikly.

Aktivity projektu se uskutečňují za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.

Galerie Cejla: Yannick Harter – Blush Machine

30. 10. – 07. 12.

Körnerova 458

/images/uploads/fb_event_7.jpg

🇨🇿

Yannick Harter je transmediální umělec žijící v Lipsku. Zajímá se o digitální kultury, technologie a jejich afektivní potenciál pro společnost. Ve svých instalacích pracuje s videem, zvukem, objekty a VR. Od roku 2016 studoval na Akademii výtvarných umění v Lipsku, na Akademii výtvarných umění v Lotyšsku v Rize, na Gerrit Rietveld Akademii v Amsterdamu (2019) a na Bezalel Akademii umění a designu v Jeruzalémě (2022). Je jedním ze zakládajících členů mediálně-uměleckého kolektivu THISISFAKE.

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, FaVU VUT a Städtepartnerschaft Leipzig – Brno.

🇬🇧

Yannick Harter is a transmedia artist based in Leipzig. His practice focuses on digital cultures, technology and their affective potential for societies. In his installations he mainly works with video, sound, objects and VR. Since 2016 he has been studying at the Academy of Fine Arts in Leipzig, the Art Academy of Latvia in Riga (2018), the Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam (2019) and the Bezalel Academy of Arts and Design in Jerusalem (2022). He is one of the founding members of the Leipzig based media-art-collective THISISFAKE.

This project was financially supported by the Ministry of Culture Czech Republic, FaVU BUT and Städtepartnerschaft Leipzig – Brno.