Fakulta výtvarných umění VUT byla založena před 30 lety jako historicky první z uměleckých fakult, které vznikly jako žádoucí protiváha vzdělávacího a kulturního centralismu. Rok FaVU 30 je koncipován jako celoroční kulturní festival. Na této stránce najdete přehled událostí nebo projektů, které k výročí vznikly.

Aktivity projektu se uskutečňují za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.

Galerie Cejla: Klára Fantová a Lucie Cimburková – Tiny Little Seashell In The Pocket Of Your Blue Shirt

05. 04. – 23. 04.

Körnerova 458

/images/uploads/fb_event_2.jpg

Kláru a Lucii kromě celoživotního přátelství spojuje i jejich nadšení pro tvorbu. Obě se aktivně věnují prostorové tvorbě s divadelními prvky. Klára pomocí vizuálního i psaného story-tellingu a atmosférických instalací. Lucie ve své tvorbě rozvíjí jak práci s divákem, tak se samotným prostorem pomocí imerzivních prvků či gamifikace. Propojením kreativních metod Kláry a Lucie vznikla současná výstava “Tiny little seashell in the pocket of your blue shirt”, ve které zkoumají možnosti vyprávění příběhu skrze útržky společných vzpomínek na nezapomenutelné léto jejich života. Srdečně vás zvou k ponoření se do příběhu a k probádání vlastních vzpomínek, které si chcete uchovat navždy.

Prostor, který Klára s Lucií vytvořily, zve k nahlédnutí, k prožití i ke sdílení. Autorky pracují s imerzí jako s médiem a s pocitem jako výtvarným materiálem, skrz který vypráví jeden ze svých příběhů. Návštěvníci se budou moci ponořit do osobní vzpomínky autorek, prožít její jednotlivé fragmenty na vlastní kůži a současně oživit své vlastní časem poztrácené zážitky.

Prostor plný vzpomínek bude žít i během brněnského ArtWeeku. Návštěvníci se do něj budou moci společně s autorkami vydat v rámci doprovodného programu, který se odehraje ve čtvrtek 20. 4. od 14:00 do 17:00 v Cejle.